- Stock: Αποστολή σε 4-10 ημέρες
- Brand: Gardena
- Model: 1171480
- SKU: 19901-20
- EAN: 4066407025356
Μαθαίνει. Προσαρμόζεται. Εξελίσσεται. Για έναν περιποιημένο κήπο.
Απολαύστε ισχυρό και έξυπνο κούρεμα γκαζόν με το smart SILENO max από την GARDENA. Με δύο δίσκους κοπής και την τεχνολογία LONA™ Intelligence*, το ρομποτικό αυτό χλοοκοπτικό κόβει το γκαζόν έως 800 m² με φροντίδα και ακρίβεια.
Κούρεμα με ακρίβεια έως την άκρη (Trim-to-Edge)
Το smart SILENO max περιπολεί τον χώρο εντός του σύρματος οριοθέτησης με ισχύ και ακρίβεια. Για ένα τακτοποιημένο φινίρισμα, κουρεύει το γρασίδι ακόμα και σε απόσταση 1 εκ. από τοίχους, φράχτες και άλλα όρια.
Τεχνητή Νοημοσύνη LONA™ Intelligence*
Χάρη στην LONA™, το ρομποτικό σας χλοοκοπτικό γνωρίζει το σχήμα του κήπου σας σαν την παλάμη του. Με τη βοήθεια AI, μαθαίνει, χαρτογραφεί και προσαρμόζεται στο δικό σας χώρο. Μπορείτε να παρακολουθείτε την πορεία του σε πραγματικό χρόνο, να ορίζετε περιοχές χωρίς κούρεμα ή ειδικές ζώνες με ξεχωριστές ρυθμίσεις, όλα μέσα από την εφαρμογή GARDENA smart App*.
Αξεσουάρ ραντάρ αποφυγής σύγκρουσης
Ενισχύστε τη λειτουργία του smart SILENO max με το αξεσουάρ Anti-collision Radar (πωλείται ξεχωριστά). Εύκολη τοποθέτηση χωρίς εργαλεία – προστατεύει τόσο το μηχάνημα όσο και τα αντικείμενα στον κήπο από ζημιές λόγω σύγκρουσης.
DuoConnect – Ελευθερία επιλογής
Χρησιμοποιώντας το DuoConnect και το smart Gateway (πωλούνται ξεχωριστά), μπορείτε να συνδέσετε το smart SILENO max με την εφαρμογή GARDENA smart App* και να αναβαθμίσετε τη λειτουργία του από μια απλή σύνδεση Bluetooth® σε πλήρες έξυπνο σύστημα GARDENA* – όποτε το θελήσετε.
Διπλός δίσκος κοπής (DualCutting Disc)
Το smart SILENO max διαθέτει δύο δίσκους κοπής για πιο αποδοτικό χρόνο κουρέματος και καλύτερη κάλυψη του γκαζόν.
| Specifications | |
| Brushless | Όχι |
| GPS Οριοθέτησης | Όχι |
| LiDAR | Όχι |
| Mobile App | Όχι |
| Αισθητήρας | Όχι |
| Αισθητήρας Βροχής | Όχι |
| Αισθητήρας Εμποδίων | Ναι |
| Αντι-κλεπτική Προστασία | Όχι |
| Αυτονομία Λειτουργίας | 50 min |
| Διάρκεια Φόρτισης | 40 min |
| Ελάχιστο Ύψος Κοπής | 25 mm |
| Ενσωματωμένο GPS | Όχι |
| Επίπεδο Θορύβου | 58 dB |
| Καλώδιο (Perimeter Wire) | Όχι |
| Μέγιστη Επιφάνεια Κάλυψης | 800 m² |
| Μέγιστο Ύψος Κοπής | 45 mm |
| Πλάτος Κοπής | 22 cm |