- Stock: Αποστολή σε 4-10 ημέρες
- Brand: Gardena
- Model: 1171482
- SKU: 19923-20
- EAN: 4066407025530
Με μια ματιά
Με το έξυπνο ρομποτικό χλοοκοπτικό SILENO free το να τοποθετείτε καλώδια ανήκει στο παρελθόν. Διαθέτοντας τεχνολογία χωρίς καλώδιο ορίων*, καινοτόμο νοημοσύνη LONA™ με βάση την τεχνητή νοημοσύνη* και δύο δίσκους κοπής, αυτή η έξυπνη ρομποτική χλοοκοπτική μηχανή κουρεύει γκαζόν έως και 1200 m².
Τεχνολογία χωρίς καλώδια ορίων
Ξεκινήστε αμέσως χωρίς να εγκαταστήσετε καλώδια, κεραίες ή φάρους. Το έξυπνο ρομποτικό χλοοκοπτικό SILENO free λειτουργεί με δορυφορικά σήματα (Παγκόσμια Δορυφορικά Συστήματα Πλοήγησης) και μπορεί εύκολα να προγραμματιστεί μέσω της εφαρμογής GARDENA smart App* - χωρίς κόστος για συνδρομητικά μοντέλα. Προσαρμόζεται στο ακριβές περίγραμμα του γκαζόν σας.
Κούρεμα ακριβείας Trim-to-Edge
Το έξυπνο ρομποτικό χλοοκοπτικό SILENO free περιπολεί το χώρο εντός του εικονικού σας ορίου με δύναμη και ακρίβεια. Για ένα καθαρό και τακτοποιημένο φινίρισμα, το ρομποτικό χλοοκοπτικό κόβει το γκαζόν κοντά σε συμπαγείς τοίχους, φράχτες και όρια.
LONA™ Intelligence
Χάρη στο LONA™ Intelligence, το έξυπνο χλοοκοπτικό σας γνωρίζει το σχήμα του γκαζόν σας σαν την παλάμη του χεριού σας. Χρησιμοποιώντας τεχνολογία βασισμένη στην Τεχνητή Νοημοσύνη, μαθαίνει, χαρτογραφεί και προσαρμόζεται στους μεμονωμένους κήπους. Θα είστε σε θέση να παρακολουθείτε την κίνηση του SILENO σας σε πραγματικό χρόνο, να ορίζετε εύκολα περιοχές χωρίς κούρεμα ή ζώνες κουρέματος και να δημιουργείτε προσαρμοσμένες ρυθμίσεις συντήρησης για αυτές - αυτό γίνεται εύκολα στην έξυπνη εφαρμογή GARDENA*. Διευκολύνοντας το δρόμο για ακριβή αποτελέσματα κοπής τώρα και στο μέλλον.
Εξάρτημα ραντάρ αντι-σύγκρουσης
Ενισχύστε την έξυπνη ρομποτική χλοοκοπτική μηχανή SILENO free με το ραντάρ αντι-σύγκρουσης (πωλείται ξεχωριστά). Αυτό το εξάρτημα βοηθά στην προστασία της ρομποτικής χλοοκοπτικής μηχανής και του περιβάλλοντος χώρου του κήπου σας από ζημιές που προκαλούνται από συγκρούσεις με αντικείμενα. Και χάρη στην εγκατάσταση χωρίς εργαλεία είναι ευχάριστα εύκολο στη χρήση.
Διπλός δίσκος κοπής [για καθαρό φινίρισμα]
Το έξυπνο ρομποτικό χλοοκοπτικό SILENO free διαθέτει όχι έναν, αλλά δύο δίσκους κοπής - για αποδοτικούς χρόνους κοπής και βελτιωμένη κάλυψη του γκαζόν σε σύγκριση με τα χλοοκοπτικά με μικρότερο ενιαίο δίσκο κοπής.
| Specifications | |
| Brushless | Όχι |
| GPS Οριοθέτησης | Όχι |
| LiDAR | Όχι |
| Mobile App | Ναι |
| Αισθητήρας | Ναι |
| Αισθητήρας Βροχής | Όχι |
| Αισθητήρας Εμποδίων | Ναι |
| Αντι-κλεπτική Προστασία | Όχι |
| Αυτονομία Λειτουργίας | 140 min |
| Βάρος | 13,82 kg |
| Διάρκεια Φόρτισης | 100 min |
| Ελάχιστο Ύψος Κοπής | 25 mm |
| Ενσωματωμένο GPS | Όχι |
| Επίπεδο Θορύβου | 58 dB |
| Καλώδιο (Perimeter Wire) | Όχι |
| Μέγιστη Επιφάνεια Κάλυψης | 1200 m² |
| Μέγιστο Ύψος Κοπής | 45 mm |
| Πιστοποίηση Προστασίας | IPX5 |
| Πλάτος Κοπής | 22 cm |