- Stock: Αποστολή σε 4-10 ημέρες
- Brand: Gardena
- Model: 393516
- SKU: 01890-20
- EAN: 4078500045759
Video
Δυνατότητες
Ο προγραμματιστής ποτίσματος μπαταρίας Gardena Water Control Flex, σάς επιτρέπει να ποτίζετε τα φυτά σας στο μπαλκόνι ή τη βεράντα ευέλικτα και αυτόματα, ακόμα και όταν δεν είστε στο σπίτι. Με τη βοήθεια του καινοτόμου, εξωτερικού καντράν ελέγχου και του κουμπιού πίεσης μπορείτε να ρυθμίσετε την έναρξη, τη διάρκεια και το διάστημα του ποτίσματος μέσω της ευανάγνωστης οθόνης LCD.
Για το μπαλκόνι και την αυλή σου
Χάρη στη σύντομη διάρκεια ποτίσματος δευτερολέπτων και στη δυνατότητα ενεργοποίησης έως και 6 φορές την ημέρα, το Water Control είναι ιδανικό για χρήση με το σύστημα ποτίσματος σταγόνας για φυτά σε γλάστρες στο μπαλκόνι ή την αυλή. Λόγω της μικρής ποσότητας χώματος, ορισμένες γλάστρες μπορούν να αντέξουν περιορισμένες ποσότητες νερού και συνεπώς χρειάζονται συχνό πότισμα σε μικρές ποσότητες.
“Water Now”
Εάν το πότισμα πρέπει να ξεκινήσει αμέσως, αυτό μπορεί να ενεργοποιηθεί χειροκίνητα χωρίς να αφαιρέσεις το προγραμματιστή από τη βρύση ή να αλλάξεις τις ρυθμίσεις, με την λειτουργία “Water Now”.
“Safe Stop”
Ο προγραμματιστής νερού λειτουργεί πάντα αξιόπιστα λόγω της τεχνολογίας «Safe Stop». Εάν τα επίπεδα ενέργειας της μπαταρίας είναι πολύ χαμηλά για να ελέγξουν πλήρως ένα πρόγραμμα ποτίσματος, τότε το πρόγραμμα δεν θα ξεκινήσει. Η ένδειξη στάθμης μπαταρίας στην οθόνη, σε ενημερώνει έγκαιρα για το πότε πρέπει να αντικατασταθεί η μπαταρία.
Λειτουργία εξοικονόμησης νερού
Όταν συνδέεις τον αισθητήρα υγρασίας εδάφους GARDENA δεν ενεργοποιείται το αυτόματο πότισμα εάν το έδαφος έχει επαρκή υγρασία. Αυτό εξασφαλίζει καλύτερη παροχή σε νερό και εξοικονόμηση.
Χαρακτηριστικά
- Μπαταρία: 1x 9V (δεν περιλαμβάνεται)
- Σύνδεση αισθητήρα
- Πίεση λειτουργίας: 0,5 - 12 bar,
- Για βρύσες με σπείρωμα 26,5 mm (G 3/4) και 33,3 mm (G1
- Διάρκεια ποτίσματος: 1 δευτερόλεπτο - 99 λεπτά
- Συχνότητα ποτίσματος: κάθε 4/6/8/12/24/48/72 ώρες
| Specifications | |
| Εβδομαδιαίος Προγραμματισμός | Όχι |
| Έξοδοι | 1 |
| Επεκτάσιμος | Όχι |
| Κυκλικός Προγραμματισμός | Ναι |
| Λειτουργία | Μπαταρίας |
| Με Ηλεκτροβάνα | Όχι |
| Μέγιστη Πίεση | 12 bar |
| Σπείρωμα Σύνδεσης | 1", 3/4" |
| Στάσεις | 1 |
| Σύνδεση με Αισθητήρα Βροχής | Ναι |
| Τύπος Μπαταρίας | 9V |
| Χειροκίνητο Πότισμα | Ναι |
| Χρονοκαθυστέρηση | Όχι |
| Ωριαίος Προγραμματισμός | Ναι |