Einhell TE-CD 18/50 Li BL Δραπανοκατσάβιδο Μπαταρίας Solo Brushless 18V
- Stock: Αποστολή σε 4-10 ημέρες
- Brand: Einhell
- Model: 01033614
- SKU: 4513887
- EAN: 4006825644838
83.10€
Ex Tax: 83.10€
Με μια ματιά
- Διαθέτει ηλεκτρονική ρύθμιση στροφών ανάλογα με το υλικό και τον τρόπο εργασίας
- Κινητήρας Brushless
- Μεταλλικά γρανάζια και τσοκ
- Δεξιόστροφο/Αριστερόστροφο
- Διαθέτει μαλακή λαβή Softgrip για ευκολία και ξεκούραστη χρήση
- Δέχεται μπαταρία Ιόντων Λιθίου 18V POWER X-CHANGE
- Με φωτισμό LED για φωτισμό στο χώρο εργασίας
- Κλιπ ζώνης
Μοτέρ χωρίς κάρβουνα (Brushless)
Λιγότερες φθορές, μεγαλύτερη απόδοση
Το προτέρημα που έχουν τα brushless μοτέρ έναντι των brushed είναι ότι δεν έχουν τριβές αφού δεν υπάρχουν τα καρβουνάκια. Χωρίς καρβουνάκια τα μοτέρ είναι πιο αποδοτικά και με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής καθώς δεν υπάρχουν φθορές (τα καρβουνάκια στα brushed φθείρονται με την χρήση) . Παρουσιάζουν λιγότερο θόρυβο, διατηρούν την ροπή τους σταθερή σε όλες τις ταχύτητες, δεν υπερθερμαίνονται και δεν χρειάζονται συντήρηση.
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
- Τάση: 18V
- Στροφές χωρίς φορτίο: 0-500/0-1800 min-1
- Ροπή στρέψης: 50Nm
- Ταχύτητες: 2
- Ρυθμίσεις ροπής: 19+1
- Τσοκ: Ταχυτσόκ μεταλλικό 13mm
- Βάρος καθαρό: 1.2kg
- Βάρος μικτό: 1.6kg
| Specifications | |
| Ah Δευτερεύουσας Μπαταρίας | 2 Ah |
| Brushless | Ναι |
| Αριθμός Μπαταριών | 0 |
| Βαλιτσάκι Μεταφοράς | Δεν Διαθέτει |
| Βάρος (Καθαρό) | 1140 gr |
| Βάρος (με Μπαταρία Συσκευασίας) | 1570 gr |
| Γωνιακό | Όχι |
| Είδος | Δραπανοκατσάβιδο |
| Εναλλάξιμη Κεφαλή | Όχι |
| Ενσωματωμένο Φως | Ναι |
| Κρουστικό | Όχι |
| Μέγιστη Διάμετρος Τσοκ | 13 mm |
| Μέγιστη Ροπή | 50 Nm |
| Μέγιστη Ταχύτητα Μοτέρ | 1800 rpm |
| Μέγιστος Αριθμός Κρούσεων | - |
| Ρύθμιση Ροπής | Ναι |
| Ρύθμιση Ταχύτητας | Ναι |
| Συμπεριλαμβανόμενη Χειρολαβή | Όχι |
| Τάση | 18 V |
| Τροφοδοσία | Μπαταρίας |
| Τσιμέντο Ø | - |
| Τύπος Συμβατής Μπαταρίας | Einhell 18V PXC |
| Υποδοχή | Ταχείας |